Tõsi, soojuspump ei tule koju ilma rahata. Pigem tuleb seda võtta kui investeeringut. Õigesti paigaldatud soojuspump hoiab kokku küttearvelt. Võrreldes otse elektriga kütmisel tarbib õhksoojuspump terve kütteperioodi peale keskmiselt 3-4 korda vähem elektrit. Võrreldes kümendi vanuste seadmetega on kaasaegsete soojuspumpade kasutegur märgatavalt suurem ning tasuvusaeg oluliselt lühem.
Kui võrrelda õhksoojuspumba soetusmaksumust muude küttelahendustega (näiteks ahju ehitamine, põrandakütte või katlasüsteemide väljaehitus) on soojuspumbale raske vastu saada. Arvestades lisaks erinevate küttelahenduste kasutamisele, kütmisele ja hooldamisele kuluvat aega ja raha on paremat lahendust raske leida.
-
Õhksoojuspump ei tööta külma ilmaga
Tuleb nõustuda, et vanemad seadmed olid mõeldud kütmiseks kuni -15 külmakraadiga. Kaasaegsed seadmed on töötatud välja meie kliimasse ning sõltuvalt tootjast ja mudelist garanteeritakse tehase poolt kütmine ka -30 külmakraadiga. Just Teile sobiva soojuspumba valimisel aitavad Teid lahkelt meie spetsialistid.
-
Õhksoojuspumbad on koledad ja lärmakad
Ajal, mil õhksoojuspumbad hakkasid turule tulema olid nad robustsed, koleda väljanägemisega ning lärmakad. Disaini osas on kõik tootjad hakanud pingutama ning pakuvad kaasaegse väljanägemisega seadmeid. Lisaks pakuvad paljud tootjad veel väga pilkupüüdvaid disainmudeleid. Tänapäevased soojuspumbad sisaldavad kõige moodsamat tehnikat müra vähendamise ning efektiivsuse osas. Mürataseme poolest on soojuspump oluliselt vaiksem kui tänapäevane külmkapp ning tema tööd paneb vaevu tähele. Lisaks on soojuspumbal erinevad režiimid, misläbi saab mürataset veelgi vähendada.
-
Õhksoojuspumbal on väga väike eluiga
Kogemus näitab, et soojuspumba tavapärane eluiga on sõltuvalt kasutusest keskmiselt 15 aastat. Regulaarne filtrite puhastamine ja korrapärane hooldus spetsialisti poolt pikendavad seadme eluiga.
-
Soojuspumpa saab kasutada ainult kütmiseks
Kõikidel õhksoojuspumpadel on peal jahutusrežiim. Seadme vanuse pärast ei pea muretsema, ka kõigi vanemate seadmetega on võimalik palaval päeval meeldivat jahutust saada.
-
Õhksoojuspumbad vajavad väga tihti hooldust
Tegelikkuses ei vaja õhksoojuspumbad tihti spetsialisti poolt hooldust. Kord kuus peaks pilgu peale viskama õhufiltritele, kuna tolmused filtrid vähendavad soojuspumba efektiivsust ning küttevõimekust. Õhufiltrite puhastamiseks ei pea olema spetsialist ning sellega tuleb igaüks toime. Kõikide seadmete kasutusjuhendites on selle tegemiseks ka juhised.
Sõltuvalt kasutustest varieerub spetsialisti poolt läbiviidava hoolduse sagedus. Kodukasutuses peaks soojuspumpa tavaliselt hooldama alles peale mõnda aastat. Õhksoojuspumba hoolduse kohta saab rohkem lugeda
SIIN
-
Soojuspumba paigalduseks pole vaja väljaõppinud spetsialisti
Kui see vastaks tõele, võiksid paljud külmatehnikud kohe pillid kokku pakkida. Kliimaseadme paigaldamisel võhiku poolt on suur tõenäosus, et seade ei hakka tööle ettenähtud moel või on hoopis võimalus seade rikkuda. Lisaks nõuavad eranditult kõik tootjad, et seade oleks paigaldatud kvalifitseeritud spetsialisti poolt. Vastasel juhul ei kehti seadmele tootjagarantii.