Miks õhksoojuspump puhub külma õhku?

Soojuspump puhub külma õhku

Kas olete tähele pannud, et soojuspump puhub vahepeal külma õhku kütmise asemel? Esialgu ei tasuks kohe muretseda. Sellel võib olla mitmeid põhjuseid.

1. Kui soovitud temperatuur on saavutatud jääb soojuspump ootele ja hakkab tsirkuleerima toaõhku. Soojuspumbast väljuv temperatuur on madalam kui kehatemperatuur ja tekib tunne, et see õhk on jahe. Toa jahtudes alla puldist seadistatud temperatuuri hakkab soojuspump jälle sooja puhuma.

2. Soojuspump sulatab ennast. Enamlevinud soojuspumpadel saab sellest aru märgutule vilkumisega. See on täiesti normaalne protsess. Sulatuse ajal suunatakse kuum külmaaine soojuspumba välisossa. Seejärel hakkab välisosa põhjast tilkuma vett. Sellisel juhul võib teatud seadmetel siseosast puhuda külma õhku. Muretseda tasuks siis, kui sulatustsükkel muutub liiga tihedaks. See võib olla põhjustatud aladimensioneeritud soojuspumbast.

3. Soojuspump enam ei „jõua“ hoonet kütta võrreldes varasemaga ja puhub külma õhku kogu aeg. Sellisel juhul võib olla seadmega probleem. Esialgu tasuks puhastada soojuspumba filtrid. Kui sellest polnud abi siis:
A – Ajapikku võib olla lekkinud külmaaine.
B – 4D ventiil on jäänud kinni jahutusasendisse.
C – Välisosa on jäätunud

Probleemi välja selgitamiseks peaks kohale kutsuma spetsialisti, kes seadet kontrollib. Kui Teie soojuspump puhub külma õhku ning ei tule enam kütmisega toime siis võtke ühendust ning saadame tehniku seadet kontrollima.